×

Demir Ustaları Yangın Tatbikatı Yaptı

KocadagMetalTatbikat

Bolu'da saç ve demir sanayi firmasının işçilerine yangın tüpü kullanımıyla ilgili bilgi verildikten sonra küçük yangın çıkarılarak tatbikat yapıldı.

Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren Kocadağ Metal işletmesinin işçilerine yangın tüpünün kullanımı, süresi ve yangın çıktığında nasıl müdahale edilmesi konusunda eğitim verildi.

20 işçinin katıldığı eğitimde uzman kişi, herhangi bir yangın çıktığında ne yapılması gerektiği ve yangının neden kaynaklandığının çok önemli olduğunu vurguladı.

Gaz türü yangınlar ve patlama sonucu meydana gelen sıvı türü yangınlarda farklı yöntemler kullanıldığı anlatılırken, demir ustaları da eğitimi pür dikkatle dinledi.

Daha sonra işyeri önünde küçük bir yangın çıkarılarak eğitimin uygulaması yapıldı.

Kocadağ Metal firmasının çalışanları sırayla yangına müdahale etti. Ellerinde yangın tüpleriyle alevlere doğru koşan işçiler, kısa sürede yangını söndürdü.

Yangının da üstesinden geldiler!

KocadagMetalTatbikat1

Bolu’da Kıbrısçıklı işadamı Süreyya Kocadağ tarafından kurulan Kocadağ Metal Saç ve Demir sanayi firmasının işçilerine yangın tüpü kullanımıyla ilgili eğitim verildi.

Eğitimin ardından yapılan yangın tatbikatında renkli görüntüler ortaya çıktı.

Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren Kocadağ Metal işletmesinin işçilerine yangın tüpünün kullanımı, süresi ve yangın çıktığında nasıl müdahale edilmesi konusunda eğitim verildi.

20 işçinin katıldığı eğitimde uzman kişi, herhangi bir yangın çıktığında ne yapılması gerektiği ve yangının neden kaynaklandığının çok önemli olduğunu vurguladı.

Gaz türü yangınlar ve patlama sonucu meydana gelen sıvı türü yangınlarda farklı yöntemler kullanıldığı anlatılırken, demir ustaları da eğitimi pür dikkatle dinledi.

Daha sonra işyeri önünde küçük bir yangın çıkarılarak eğitimin uygulaması yapıldı. Kocadağ Metal firmasının çalışanları sırayla yangına müdahale etti. Ellerinde yangın tüpleriyle alevlere doğru koşan işçiler, kısa sürede yangını söndürdü.


Deniz Leasing ile büyüdü, Bolu'da herkese örnek oldu!

KocadagMetalBasın

1962 yılında Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde doğdu Süreyya Kocadağ, 13 yaşında iş hayatına başladı. 1984'de ise kendi işini kurarak sıcak demir ve soba ustası olarak işlerini büyütmeye başlayan Kocadağ, kısa sürede kabına sığmayan bir büyüme yakalayarak yatırımlarını Bolu'ya taşıdı.

2005'e kadar 48 metrekarelik dükkanında faaliyetlerini sürdürdü. Ancak yeni bir büyüme hamlesi için yatırıma ve dolayısıyla finansmana ihtiyacı vardı. Bu tarihte DenizBank'ın yolunu tutan Kocadağ, burada oldukça kısa bir sürede aradığı finasman ihtiyacına ulaştı.

Dilerseniz bundan sonrasını Süreyya Kocadağ'dan dinleyelim:

"2005 yılında kurmak istediğim işletmenin ilk adımı 2 adet saç kesme ve bükme makinasından geçiyordu. Ancak makinaları temin etmek için finansman desteğine ihtiyacım vardı. Bu talebime en hızlı dönüş Denizbank Finansal Hizmetler Grubu tarafından gerçekleşti. Küçük bir işletmeydik ve akılda soru işaretleri vardı elbette.

Deniz Leasing ile bu finansmanın yapılabileceğinde yaptığımız analizler sonucunda görüş birliğine vardık. Dediğim gibi dükkanın önünü arkasını genişletip makinaları tam kapasite çalışacak şekilde konumlandırdım ve işime dört elle sarıldım. Arkası ise geldi. Akabinde CNC plazma kesim makinasını yine Deniz Leasing desteği ile aldım.

Yıl 2011, şu an 600 metrekare yeni işyerimde 3 ön muhasebe elemanım ile toplam 19 sigortalı çalışanımla Bolu'da DenizBank Bolu Şubesinin de değerli katkıları sayesinde, bana duydukları güvenle bu günlere geldim."